Класифікація товарів - Класифікація товарів Частина 1

Розглянемо найбільш значущі з них.
Товари широкого споживання призначені для особистого користування (застосування) кінцевими споживачами. Це такі товари, без яких люди не можуть обходитися в своєму повсякденному житті, а якщо і можуть, то з неминучим погіршенням її (життя) якості. Даний клас товарів у свою чергу також підрозділяється на окремі групи.
Ознакою класифікації тут є купівельні (споживчі) звички. Залежно від цієї ознаки товари широкого споживання підрозділяються на наступні види:
товари повсякденного попиту;
товари попереднього вибору;
товари особливого попиту;
товари пасивного попиту.
Товари повсякденного попиту, як випливає з їх назви, потрібні споживачам щодня і купуються ними по стереотипах, що вже сформувалися, сталим, без особливих роздумів і порівнянь при виборі. Розташовуються вони повсюдно, їх не потрібно довго шукати, стоять вони недорого. До товарів повсякденного попиту відносяться такі, як зубна паста, кулькові стрижні для авторучок, газети і ін.
Оскільки товарів повсякденного попиту надзвичайно багато, їх також можна підрозділити на окремі групи …

Класифікація товарів Частина 1 →

Tags: , , , , , ,

Read Users' Comments ( 0 )

Класифікація товарів - Класифікація товарів Частина 3

Котлера);
допоміжні матеріали і послуги.
Сировина у свою чергу підрозділяється на продукти сільськогосподарських підприємств (молоко, м’ясо худоби, бавовна, пшениця і ін.) і продукти природи (нафта, деревина, руди кольорових і чорних металів, риба і ін.).
Продукти сільськогосподарського виробництва поставляються на ринок товарів виробничого призначення дрібними сільськогосподарськими підприємствами, асоціаціями через посередницькі ланки для подальшої переробки. Наприклад, для виготовлення молочних продуктів (кефіру, сиру, ін.) з сирого молока.
Продукти природного походження проводяться відповідними підприємствами у великих об’ємах, мають невисоку ціну і вимагають значних транспортних витрат. Багато хто з них поставляється крупними виробниками безпосередньо промисловому споживачеві, минувши посередницькі ланки.
Матеріали і ті, що комплектують є продуктами більш менш глибокої переробки на промислових підприємствах. До матеріалів, що відрізняються якраз не дуже глибокою переробкою, відносяться, наприклад, чавунні чушки, які йдуть в переплавлення на сталь, пряживши, з якої виготовляють тканини і ін.
Ті, що комплектують є продуктами глибшої переробки і включаються в готові вироби повністю, без ка-ких-лібо …

Класифікація товарів Частина 3 →

Read Users' Comments ( 0 )

Класифікація товарів - Класифікація товарів Частина 2

Тому продавець таких товарів винен добре знати про їх споживні властивості і уміти обгрунтовувати ціну. До неоднорідних товарів відносяться меблі, одяг, взуття і т.п.
Їх підбирають, в основному орієнтуючись на смаки, моду, а потім вже (у другу чергу) на ціну. Представників вищого класу і багато з середнього класу висока ціна, якщо товар відповідає їх естетичним потребам, не зупинить.
Тому магазин, торгуючий неоднорідними товарами предва-рітельного вибору, повинен мати широкий їх асортимент з це-лью задоволення індивідуальних потреб і також штат висококваліфікованих продавців, здатних надавати покупцям вичерпну інформацію про пропоновані то-варах.
Товари особливого попиту володіють унікальними споживчими характеристиками і, як правило, належать до певної марки. До таких товарів належать, зокрема, деякі моделі автомобілів, музичних центрів і навіть авторучок, наприклад фірми «Паркер». Люди, купуючи такі товари, зазвичай не порівнюють їх між собою.
Вони довіряють марці, як правило, що добре зарекомендувала себе впродовж тривалого часу, радам друзів і родичів, своїм власним спостереженням за споживанням цих товарів …

Класифікація товарів Частина 2 →

Read Users' Comments ( 0 )